• Slide image one
  • Slide image four
  • Slide image two
  • Slide image five
  • Slide image six
  • Slide image seven
Festivalio programa PDF Print E-mail


11.09 (penktadienis), Kauno valstybinės filharmonijos I aukšto fojė

(E. Ožeškienės g. 12)

Parodos atidarymas lapkričio 9 d. 17 val.

Paroda veiks nuo lapkričio 9 iki 16 dienos.

URBAN FLORA

Lukas Šiupšinskas (skulptorius, ekspozicijos autorius)

Antanas Kučinskas (kompozitorius)

Irena Mikuličiūtė (kuratorė)


Šių metų festivalio programą atvers unikali paroda. Tai – skulptoriaus Luko Šiupšinsko „Urban flora“. 9 betoninių vazų kompozicija, kurių kiekviena sudėta ant neutralių metalo stovų, yra lyg 9 impresijos iš miesto miegamųjų rajonų. Kūrinys yra pamąstymas apie gamtos formų tęsinį mieste, fiksuojantis įspūdžius. Lyg šiuolaikinio miesto botaniko surinkta kolekcija iš miegamųjų rajonų, kuriuose veši metalas, stiklas, aliuminis, betonas ir kt. Krištolinės ir porcelianinės vazos išlietos iš betono, pro kuriuos veržiasi mieste sutinkama augmenija, atrodo kaip sustingę laike maži artefaktai, skleidžiantys paslaptingus garsus.
Luko Šiupšinsko ekspozicija „Urban flora“ šiais metais buvo pristatyta meno mugėje ARTVILNIUS’18. Festivalyje „Iš arti“ miesto flora atgis originaliai įgarsinta kompozitoriaus Antano Kučinsko teatrologija „Urban drone“.

* * *

11.09 (penktadienis), 18.00 val., Kauno valstybinė filharmonija

(E. Ožeškienės g. 12)

NUO BALTIJOS

KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS
Vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV), vadovas Algimantas Treikauskas

KAUNO VALSTYBINIO CHORO VYRŲ GRUPĖ
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis

Solistė RŪTA LIPINAITYTĖ (smuikas)

Dirigentas MARTYNAS STAŠKUS

Programa:

Timo Steiner (g. 1976) – Song of Colors

Zachary Egan (g. 1997) – Wanderlost

Pēteris Plakidis (1947 – 2017) – Brīvdabas mūzika

Žibuoklė Martinaitytė (g. 1973) – Millefleur (premjera)

Mārtiņš Viļums (g. 1974) – Eidolon (premjera)

Linas Rimša (g. 1969) – Sarabande

Juozas Gruodis (1884 - 1948) Siuita Nr.1 iš baleto Jūratė ir Kastytis

Bilietai : 6, 8 Eur Kauno filharmonijos ir „Tiketa“ kasose taikomas aptarnavimo mokestis 1,20 Eur/bilietui

* * *

11.10 (šeštadienis), 17.00 val., Kauno valstybinės filharmonijos Mažoji salė

(E. Ožeškienės g. 12)

POLIFONIJA IR EKSCENTRIŠKUMAS

FLEITŲ KVARTETAS „BLOCK4“ (Jungtinė Karalystė)

Emily Bannister, Lucy Carr, Iain Hall, Rosie Land

Programa:

Nicolas Payen (1512 – 1559) Virgo Prudentissima

Chiel Meijering (g. 1954) Sitting Ducks

Matthew Olyver (g. 1993) My Last Breath

Johann Sebastian Bach (1685 – 1750) Contrapunctus 11 a 4

Ramūnas Motiekaitis (g.1976) – Squeres/Tetrachords (premjera)

Alex Nikiporenko (g. 1990) Volumus ut Iesus exaltetur

Michiel Mensingh (g. 1975) – Wicked

 

Antonio de Cabezón (1510 – 1566) – Tiento del Quinto Tono

Wojtek Blecharz (g. 1981) – Airlines

Thomas Simpson (1710-1761) – Recercare ‘Bonny Sweet Robin’

Kazimierz Serocki (1922-1981) – Arrangements

Amber PriestleyFeel thinGs wAy aBout, Certainly Don't admire

Dick Koomans (g. 1957) – The Jogger

 

Bilietai : 6 Eur Kauno filharmonijos ir „Tiketa“ kasose taikomas aptarnavimo mokestis 1,20 Eur/bilietui

* * *

11.11 (sekmadienis) 13.00 val., Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia

(Nepriklausomybės a. 14)

PREMJERA

Vidmantas Bartulis (g. 1954) – Rožinis

Kauno vokalinis ansamblis „Acusto“ (meno vadovas Kęstutis Jakeliūnas),

Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas" konsortui (dirigentas Giedrius Vaznys)

 

Dirigentas GIEDRIUS VAZNYS

Koncertą veda Dainora Merčaitytė

Įėjimas nemokamas

* * *

11.13 (antradienis), 18.00 val., Kauno valstybinės filharmonijos Mažoji salė

(E. Ožeškienės g. 12)

DEBUSSY IR JO SPEKTRINIS PALIKIMAS

TRIO KHALDEI (Belgija)
Barbara Baltussen (fortepijonas)
Pieter Jansen (smuikas)
Francis Mourey (violončelė)

Programa:

Claude Debussy (1962 – 1918) – Sonata smuikui

Jonas Jurkūnas (g. 1978) – Audiodoodle #3 (premjera)

Claude Debussy (1962 – 1918) – Sonata violončelei

Luc Brewaeys (1959 – 2015) – 3 miniatiūros

Jonathan Harvey (1939 – 2012) – Trio

Kaija Saariaho (1952) – Light and Matter

 

Bilietai : 6 Eur Kauno filharmonijos ir „Tiketa“ kasose taikomas aptarnavimo mokestis 1,20 Eur/bilietui

* * *

11.15 (ketvirtadienis), 18.00 val., Kauno valstybinės filharmonijos Mažoji salė

(E. Ožeškienės g. 12)

KAMERINĖS MUZIKOS VITRINA

KUGONI TRIO (Belgija)
Nicolas Dupont (smuikas)
Kurt Bertels (saksofonas)
Bert Koch (fortepijonas)

Programa:

Ward De Vleeschhouwer (g. 1978) – Warakun

Pieter Schuermans (g. 1970) – Sonata Emersa

Mathias Coppens (g. 1978) – Trio op. 20

Wilfried Westerlinck (g. 1945) – Sonatine

TRIO AGORA
Žilvinas Brazauskas (klarnetas, Lietuva/Vokietija)
Natania Hoffman (violončelė, Italija/JAV/Belgija)
Robertas Lozinskis (fortepijonas, Lietuva/JK)

Programa:

Joel Hoffman (g. 1953) – Ei jauga, jauga

Motula mano, širdela

Išjoja joja, sodauto

Mykolas Natalevičius (g. 1985) Echoes of Silence

Jonas Jurkūnas (g. 1978) Audiodoodle No. 2

Algirdas Klova (g. 1958) – Ferihymnia

Juta Pranulytė – LADA

Bilietai : 6 Eur Kauno filharmonijos ir „Tiketa“ kasose taikomas aptarnavimo mokestis 1,20 Eur/bilietui

* * *

11.16 (penktadienis), 18.00 val., Kauno valstybinė filharmonija

(E. Ožeškienės g. 12)

DŽIAZAS, MIŠIOS IR GITAROS

VALSTYBINIS CHORAS „VILNIUS“
Vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas

KAUNO BIGBENDAS
Vyr. dirigentas Jievaras Jasinskis

BALTIJOS GITARŲ KVARTETAS
Zigmas Čepulėnas, Sergej Krinicin, Saulius S. Lipčius, Chris Ruebens

Dirigentas GIEDRIUS PAVILIONIS


Programa:

Jievaras Jasinskis – Kyrie , Laimis Vilkončius – Gloria, Juozas Naujalis – Zita Bružaitė – Credo, Linas Rimša – Gloria, Antanas Jasenka – Agnus Dei – „Džiazo mišios“ ir improvizacijos sakralinės muzikos temomis

Bilietai : 7, 10 Eur

Kauno filharmonijos ir „Tiketa“ kasose taikomas aptarnavimo mokestis 1,20 Eur/bilietui